Jak zrobić granollę czyli przepis na kulinarny orgazm

Jak zrobić granollę czyli przepis na kulinarny orgazm

Oh jak pompatycznie. Ale nic to! Uwielbiam granollę i nic na to nie poradzę. Jem ją z musem z awokado, kefirem, jogurtem, mlekiem kokosowym - kiedy mam WEGEFAZĘ albo "zwykłym" mlekiem od krowy.

Nie przejmujemy się proporcjami. Sypiemy ile chcemy.

granolla

Granolla

płatki owsiane

płatki żytnie

amarantus

sezam

czarny sezam

pestki słonecznika

pestki z dyni

orzechy laskowe

wiórki kokosowe

rodzynki

suszona żurawina

suszone sliwki (kroję na kawałki, aby wielkością zbliżone były do rodzynek i żurawiny)

miód albo syrop klonowy

cynamon

kardamon

Przygotowanie

Wszystkie składniki wsypuję do dużej miski i dodaję miodu lub syropu klonowego, tak aby połączyć ze sobą frakcję stałą. Wolę użyć miodu, ponieważ granolla ma wtedy przyjemniejszą dla mnie konsystencję - składniki lepiej się ze sobą łączą. Pamiętajcie, że miód lub syrop klonowy ma jedynie zespoić składniki ze sobą, nie mogą one w nim pływać.

Piekarnik rozgrzewam do 150 stopni C. Dużą blachę wykładam papierem do pieczenia i równomiernie wysypuję na nią masę. Po ok. 15 minutach mam i jem :)


NieprzyzwoitaKuchnia.pl to najprawdopodobniej najlepsza strona z nieprzyzwoicie pysznymi przepisami dla leniwych.


nieprzyzwoitakuchnia.pl

"Życie jest zbyt krótkie aby spędzać je w kuchni"

i tej wersji będę się trzymać.

I wcale nie o to chodzi, że kiedy inni stali w kolejce po talent kucharski, ja stałam w kolejce po watę cukrową z jarmużem, bo chciałam na własnej skórze przekonać się jak to smakuje. O nie. Na pewno nie. Dlatego też moje przepisy dedykowane są dla łasuchów i leniwców w jednej osobie - takich jak ja.

Jeśli dysponujesz jakimikolwiek zdolnościami kulinarnymi, ponad umiejętność zagotowania wody i niepoparzenia się przy tym, to lepiej stąd wyjdź, bo nie chcę wpadać w kompleksy.

U mnie ma być szybko, zdrowo i pysznie.

Jeśli więc nadal tu jesteś, to zapraszam Cię dalej. Rozgość się i czuj się jak u siebie. Komentarze są Twoje - pisz do mnie, z przyjemnością Cię poznam. 

Ania

Szukaj