Szybki obiad dla leniwych - Kasza gryczana z selerem i pietruszką wg 5 przemian

Szybki obiad dla leniwych - Kasza gryczana z selerem i pietruszką wg 5 przemian

Pyszny obiad w 20 minut- nic prostszego! Przedstawiam Wam koleją propozycję na szybki i odżywczy posiłek, przygotowany zgodnie z Teorią 5 przemian.

KAsza gryczana z selerem i pietruszką wg teorii pięciu przemian

Składniki:

Kasza gryczana biała i prażona

seler

korzeń pietruszki

cebula

majeranek

tymianek

sól,

pieprz cayenne

natka pietruszki

Przygotowanie

Zgodnie z zasadą pieciu przemian, zaczynam od zagotowania wody w woku. Do wrzącej wody wrzucam kaszę gryczaną (ogień), następnie dodaję starty na tarce o grubych oczkach seler i korzeń pietruszki (ziemia). Dodaję cebulę, majeranek, tymianek i pieprz cayenne (metal) oraz odrobinę soli (woda). Duszę do momentu, kiedy kasza będzie gotowa. Na koniec dodaję natkę z pietruszki (drzewo).


NieprzyzwoitaKuchnia.pl to najprawdopodobniej najlepsza strona z nieprzyzwoicie pysznymi przepisami dla leniwych.


Disclaimer: To co tutaj wrzucam ma charakter jedynie edukacyjny i informacyjny, czasami tylko poglądowy lub sprawdzony empirycznie. Wobec powyższego nie może zastąpić opinii dietetyka, seksuologa lub specjalisty w innej dziedzinie.

nieprzyzwoitakuchnia.pl

"Życie jest zbyt krótkie aby spędzać je w kuchni"

i tej wersji będę się trzymać.

I wcale nie o to chodzi, że kiedy inni stali w kolejce po talent kucharski, ja stałam w kolejce po watę cukrową z jarmużem, bo chciałam na własnej skórze przekonać się jak to smakuje. O nie. Na pewno nie. Dlatego też moje przepisy dedykowane są dla łasuchów i leniwców w jednej osobie - takich jak ja.

Jeśli dysponujesz jakimikolwiek zdolnościami kulinarnymi, ponad umiejętność zagotowania wody i niepoparzenia się przy tym, to lepiej stąd wyjdź, bo nie chcę wpadać w kompleksy.

U mnie ma być szybko, zdrowo i pysznie.

Jeśli więc nadal tu jesteś, to zapraszam Cię dalej. Rozgość się i czuj się jak u siebie. Komentarze są Twoje - pisz do mnie, z przyjemnością Cię poznam. 

Ania

Szukaj